Kom naar het Goese Lyceum

Het Goese Lyceum is een openbare school en heeft alle opleidingsvormen voor het voortgezet onderwijs in huis van vmbo basis tot en met gymnasium.

Onze vmbo locatie met de afdelingen basis-, kader- en gemengde leerweg bevindt zich aan de locatie Bergweg. Daar hebben wij een aanbod van zes beroepsgerichte profielen.

De afdelingen mavo, havo, vwo en gymnasium bevinden zich aan de locatie Oranjeweg. Daar bieden we Tweetalig vwo (Tvwo), Technasium en Kunst & Cultuur aan naast het reguliere aanbod.

Even gluren
De tofste school van Zeeland
Gezelligheid
Mooie school
De leukste gymlessen
Leuke lessen
Goede begeleiding
Informatie overzicht
Locatie Oranjeweg
De Oranjeweg is een mooie ruime locatie waar je makkelijk je weg kunt vinden.
Vmbo + bewegen
Vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg zijn beroepsgerichte leerwegen
Vmbo profielen
Op de vmbo locatie Bergweg biedt Het Goese Lyceum zeven beroepsprofielen aan.
Mavo
Heb je een mavo-advies gekregen? Dan ben je bij ons aan het juiste adres!
Havo
Heb je een havo-advies gekregen? Dan zit je bij ons helemaal goed!
Vwo + gymnasium
Vwo staat voor voorbereidend wetenschappelijk onderwijs.
Keuzeprogramma's
Naast het reguliere aanbod kun je op Het Goese Lyceum kiezen uit verschillende keuzeprogramma’s.
Ondersteuning Oranjeweg
Het Goese Lyceum is een zorgzame school en we streven ernaar dat iedere leerling de juiste ondersteuning ontvangt.
Ondersteuning Bergweg
In klas 1 en 2 zijn er twee mentoruren, in de bovenbouw is er één mentoruur.
Persoonlijke ervaringen
Lees hier de persoonlijke ervaringen van onze leerlingen.
Brugklas en dakpanklassen
In de brugklas ga je gelijk op schoolkamp, je leert zo je klas en je mentor goed kennen.
Wat bied jouw niveau?
Basis-, kader- en gemengde leerweg
Basis-, kader- en gemengde leerweg in het kort

In de eerste twee jaar onderzoeken we welk niveau het best bij jou past. Onze brugklasperiode duurt twee jaar. Op welk niveau je terecht komt, wordt mede bepaald door het advies van de basisschool. Aan het eind van de tweede klas, heb je een goed beeld van je niveau.
Vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg zijn beroepsgerichte leerwegen en dit is voor leerlingen die graag leren door te doen. Naast theorievakken, zoals o.a. Nederlands, Engels, wiskunde, heb je beroepsgerichte praktijkvakken.

Beroeps Profielen Oriëntatie

In de eerste twee jaren maak je alvast kennis met al onze beroepsgerichte profielen (en dat zijn er zeven!) tijdens de Beroeps Profiel Oriëntatie lessen (BPO). Aan het einde van de tweede leerjaar kies je pas welk profiel je gaat volgen in de bovenbouw.
In de derde en vierde klas heb je in totaal twee dagen praktijk en 3 dagen theorie.
Een diploma van de basisberoepsgerichte leerweg geeft toegang tot niveau 2 van het MBO. Een diploma van de kaderberoepsgerichte leerweg geeft toegang tot niveau 3 of 4 van het MBO.

Praktijk Gericht Programma (PGP)

Naast de zeven beroepsgerichte profielen krijg je ook een praktijkgericht programma. Het programma hoort bij de nieuwe leerweg. Je leert hier om samen met klasgenoten een opdracht van een bedrijf te onderzoeken, te ontwerpen en te presenteren. Hiervoor ga je ook daadwerkelijk naar het bedrijf toe.

Mavo, havo, vwo en gymnasium
Mavo, havo, vwo en gymnasium in het kort

Het Goese Lyceum heeft twee locaties. De mavo, havo en vwo volg je aan de locatie Oranjeweg.
Alle leerlingen volgen een basislessentabel van 28 lesuren en hebben daarnaast 4 uur voor het keuzeprogramma. Voor alle vakken zijn er daarnaast maatwerkuren waarin je extra uitleg kan krijgen in kleine groepjes.

Keuzeprogramma

Naast het reguliere aanbod kun je op Het Goese Lyceum kiezen uit verschillende keuzeprogramma’s. Hier kun je nieuwe dingen uitproberen en ontdekken waar je talenten liggen. Je kunt kiezen tussen Sport & Lifestyle, Kunst & Cultuur en Technasium. Kortom, een verrijking van het lesaanbod. 

Dakpanlessen en maatwerk

Leerlingen met een dubbel advies mavo/havo of havo/vwo komen in een dakplanklas. Ze krijgen les op het hoogste niveau en krijgen een cijfer op beide niveaus. Zo komen ze erachter welk niveau het best passend is. Als het na het eerste leerjaar nog niet helemaal duidelijk is, dan kijken we in het tweede leerjaar met een speciaal toegewezen coach nog een keer welk niveau het beste past.

School in beeld 360 graden
Locatie Bergweg
Locatie Oranjeweg
Niet zomaar een school
Sfeervolle, sociale en gezonde omgeving
In een omgeving waarin je je fijn voelt gaat het leren beter
Aanbod
In een omgeving waarin je je fijn voelt gaat het leren beter
In de praktijk
Leren in de praktijk in een betekenisvolle omgeving (zoals op stage of tijdens excursies).
Kom rond kijken!
Voorlichtingsavond

Hoe ziet het voortgezet onderwijs eruit? Maak kennis met het Ostrea Lyceum en Het Goese Lyceum.

8 & 9 november 2023 | 19:30-20:30 uur
Voor leerlingen en ouders. Uitnodiging volgt via de basisschool.

Sneakpreview

Ervaar Het Goese Lyceum met je klas!

20 november t/m 24 november 2023
Voor november aanmelden via de basisschool.

Informatiedagen

Proef de sfeer op Het Goese Lyceum!

Vrijdag en zaterdag 2 & 3 februari 2024
Voor leerlingen en ouders.

Met de klas komen kijken

De meeste activiteiten om Het Goese Lyceum te leren kennen vinden plaats na schooltijd. Maar sommige activiteiten kun je samen met je klas ondernemen.

Samen met jouw groep 8 beide locaties van Het Goese Lyceum leren kennen?

20 november t/m 24 november 2023
Voor november aanmelden via de basisschool.

Aanmelden voor brugklas

Aanmelden voor Het Goese Lyceum doe je door middel van een aanmeldformulier dat je krijgt van de basisschool. De basisschool vult de voorkant van het formulier in. Samen met je ouders vul je de rest van het formulier in. Je levert het weer in op de basisschool en zij sturen alle aanmeldformulieren samen naar Het Goese Lyceum.

Data overzicht
Voorlichtingsavonden

Voor leerlingen en ouders. Uitnodiging via de basisschool.

8 & 9 november 2023 | 19:30-20:30 uur

Informatiedagen

Voor leerlingen en ouders.

Vrijdag en zaterdag 2 & 3 februari 2024

Kennismaking nieuwe brugklas

Leerlingen

19 juni 2024 | 14.30-16.00

 

Ouders

19 juni 2024 | vanaf 19.00 uur

Sneakpreview

Voor november aanmelden via de basisschool.

20 november t/m 24 november 2023

Uiterlijke datum aanmelden via de basisschool

15 maart 2024

Kom rond kijken!

Informatiedagen

2 & 3 februari 2024
Voor leerlingen en ouders.

Deze website maakt gebruik van cookies

We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren. Ook delen we informatie over uw gebruik van onze site met onze partners voor social media, adverteren en analyse. Deze partners kunnen deze gegevens combineren met andere informatie die u aan ze heeft verstrekt of die ze hebben verzameld op basis van uw gebruik van hun services.

Noodzakelijke cookies helpen een website bruikbaarder te maken, door basisfuncties als paginanavigatie en toegang tot beveiligde gedeelten van de website mogelijk te maken. Zonder deze cookies kan de website niet naar behoren werken.

Statistische cookies helpen eigenaren van websites begrijpen hoe bezoekers hun website gebruiken, door anoniem gegevens te verzamelen en te rapporteren.

Marketingcookies worden gebruikt om bezoekers te volgen wanneer ze verschillende websites bezoeken. Hun doel is advertenties weergeven die zijn toegesneden op en relevant zijn voor de individuele gebruiker. Deze advertenties worden zo waardevoller voor uitgevers en externe adverteerders.

Voor meer informatie, bekijk ons privacybeleid.